Ви зараз переглядаєте 8 травня –  День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років

8 травня – День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років

Цьогоріч Україна вперше відзначає 8 травня як День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років.

29 травня 2023 року Верховна Рада України Законом «Про День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» встановила 8 травня як єдину дату, коли Україна відзначає перемогу над нацизмом та вшановує памʼять загиблих у Другій світовій війні. Ми приєдналися до європейської традиції святкування перемоги над нацизмом і цьогоріч це свято вперше відзначаємо саме в той день, коли Німеччина офіційно капітулювала.

Для Європи 8 травня — точка відліку закінчення війни, перемога над страшним злом нацизму, нагадування про катастрофу, а не про тріумф одних народів над іншими, переможців над переможеними. Пам’ять про війну має вести не до культу перемоги, а розвивати вміння цінувати мир, категорично і безкомпромісно захищати його всіма розумними засобами, а також виховувати сміливість та принциповість у боротьбі з агресією й несправедливістю.

8 травня, в День пам’яті та перемоги, Україна вшановує кожного, хто боровся з нацизмом, а також пам’ять мирних цивільних людей, які загинули або постраждали від бойових дій та окупації їхніх міст і сіл, дітей війни, примусових робітників. Вшановуючи їх пам’ять, працівники Нетішинської міської військової адміністрації взяли участь у покладанні квітів до пам’ятника загиблим воїнам у роки війни у м.Нетішин та до пам’ятника загиблим односельцям у селі Старий Кривин.

Сьогодні, коли  українці знов захищають рідну землю, День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні набуває особливого значення, він вселяє віру в перемогу над російським агресором! У нинішніх захисників є приклад волі до незалежності, єдності, миру.

Згадуймо тих, хто віддав за омріяну свободу власне життя! Кожен ветеран – навіки у наших серцях!

Віримо і пам’ятаємо, що Перемога за нами!